+PRISTATYMO SĄLYGOSPRISTATOME VISOJE LIETUVOJE
+APŽIŪRĖK PREKĘ PARDUOTUVĖJEVILNIUJE Šimulionio g. 3
 

Furcifer pardalis - Panterinis chameleonas (patinas)

Prekės kodas: AKV-11112
Ar turime: Turime
Produktas peržiūrėtas: 1321
380.00 €
+ Pristatymo sąlygos Pristatome visoje Lietuvoje
+ Pinigų grąžinimas 100% saugumas
+ Apžiūrėk prekę parduotuvėje Šimulionio g. 3, Vilnius

Tai driežų pobūrio šeimos gyvūnai, dažnai keičiantys spalvą, lėti, ramūs, turi stveriamąsias priešpriešiais išsidėsčiusiais pirštais galūnes ir kibią uodegą. Akis gali kraipyti nepriklausomai vieną nuo kitos. Juda lėtai, vabzdžius gaudo labai toli išmetamu lipniu liežuviu. Tai gražūs ir draugiški padarėliai.

Patinai užauga iki 51 cm ilgio, patelės mažesnės – iki 25 cm. Patinai spalvingesni už pateles. Spalvingumas kinta priklausomai nuo aplinkos, iš kurios jie kilę. Dažnai yra klaidinga manyti, kad bet kokios rūšies chameleonai gali keisti spalvą, atitinkančią bet kokią jų aplinkos spalvą. Visi chameleonai nuo gimimo turi savo spalvų grupę, kurią veikia temperatūra, nuotaika ir šviesa. Jei, pavyzdžiui, violetinė spalva neatitinka chameleono įgimtą spalvų grupę, jie niekada nebus violetinės spalvos. Šie chameleonai dažniausiai turi žalios ir raudonos spalvos grupes, taip pat jiems būdinga balta juosta išilgai kūno ašies.

Ant kiekvienos pėdos turi po 5 pirštus, kurie sujungti po 2 ir po 3 – atrodo lyg pirštinė. Todėl šie chameleonai gali lengvai laikytis net ir ant siaurų pakraščių. Kiekvienas pirštas yra su aštriu paviršiumi, todėl nesudėtinga laipioti pvz. žievėmis.

Jų akys labiausiai išskirtinės lyginant su kitais ropliais. Kiekvieną akį gyvūnas gali sukioti ir judinti atskirai bei fokusuoti vaizdą, stebint su skirtingus objektus. Tai suteikia jiems 360 laipsnių regėjimo lanką aplink jų kūną. Net mažus vabzdžius mato 5-10 metrų atstumu.   

Šie chameleonai turi labai ilgą liežuvį (kartais ilgesnį nei jų kūno ilgis), kuris išlenda iš burnos labai greitai – per sekundę iškišamo liežuvio ilgis siekia apie 26 kūno ilgio. Liežuvis pasiekia grobį maždaug per 0,0030 sek. Chameleono liežuvis yra sudarytas iš kaulų, raumenų ir sausgyslių. Kai liežuvis prilimpa prie grobio, jis greitai vėl traukiamas į burną.

Panašiai kaip ir dauguma chameleonų rūšių, jie turi ir gina savo teritoriją, o didžiąją dalį savo gyvenimo praleidžia atskirai, išskyrus poravimosi metą. Kai susitinka su patinėliai, jie pakeičia spalvą ir išpučia savo kūną, bandydami įrodyti savo dominavimą. Dažniausiai šie susidūrimai baigiasi vieno iš jų atsitraukimu pakeitus kūno spalvas į tamsias.

Terariumas turėtų būti vertikalus, jame turėtų būti pasodinti aukšti vijokliniai augalai, kuriais chameleonai mėgsta laipioti. Terariumo išmatavimai panašiai būtų tokie: 60x60x120 cm. Chameleonai labai nemėgsta „užsistovėjusio“ oro, todėl būtina kad oras laisvai cirkuliuotų. Tačiau čia nereiktų pamiršti oro drėgnumo, jei bus per didelė oro ventiliacija, greitai drėgmė išgaruos.

Nakčiai šildomas ir apšvietimo lempas reiktų išjungti, kad temperatūra terariume nukristų iki 16-18 ºC, o iš ryto, įjungti, kad oras sušiltų iki 25 ºC. Šildymo įrenginiai turėtų būti išdėstyti terariume taip, jog chameleonas neprisiartintų arčiau nei per 4 cm, nes gali nudegti odą. Be to, didelę reikšmę chameleono gyvenime turi terariumo apšvietimas, jo intensyvumas. Šviesiu paros metu, paprastai chameleonai pradeda medžioti, ieškoti maisto, arba atlieka ritualus prieš dauginimąsi. Jiems šviesus paros laikas apima 12-14 valandų.

Chameleonai daugiausiai maitinasi įvairiais bestuburiais ir pelių jaunikliais. Didesnės rūšys – paukščių jaunikliais, kitų driežų kiaušiniais. Ypatingą dėmesį chameleonai skiria musėms ir svirpliams.

Svarbų vaidmenį chameleonų maisto racione užima priedai: kalcis, vitaminas, mikroelementai. Kurių laikas nuo laiko reiktų įduoti su maistu arba apipurkšti su vandeniu.

Terariuminiai gyvūnai
Dydis (cm) iki 51
Gyvenimo trukmė (m) apie 10
Terariumo dydis (mm) 600x600x1200h
Temperatūra (oC) 25
Drėgmė (%) 70
Substratas Koralinis smėlis
Maitinimas Vabzdžiaėdžiai (svirpliai, skėriai, morio kirmelės, milčius)
Šviesos tipas UVA bei UVB spinduliai
Apšvietimo laikas (h) 12-14
×
×
×
×

Pristatymo sąlygos

Pristatome visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

×

Pinigų grąžinimas

100% saugumas

Pinigų grąžinimo garantija 100%

Siekiant, kad mūsų klientams nekiltų abejonių dėl to, kai pasirinkta terariuminė prekė netiks ar neatitiks Jūsų lūkesčių, mes drąsiai suteikiame galimybę be ilgų procedūrų susigrąžinti savo pinigus arba pakeisti įsigytą prekę į naują.

 

"Mums svarbiausia pateisinti Jūsų lūkesčius"

Apžiūrėk prekę parduotuvėje

×

Apžiūrėk prekę parduotuvėje

Šimulionio g. 3, Vilnius

Darbo laikas:
I-V 10 - 19 val.
VI 10 - 16 val.
VII nedirbame
Telefonas:
+370 (5) 2195607
+370 670 50429
 

×