+PRISTATYMO SĄLYGOSPRISTATOME VISOJE LIETUVOJE
+APŽIŪRĖK PREKĘ PARDUOTUVĖJEVILNIUJE Šimulionio g. 3
 

Chameleo calyptratus - Šalmagalvis chameleonas

Produktas peržiūrėtas: 17747
135.00 €
+ Pristatymo sąlygos Pristatome visoje Lietuvoje
+ Pinigų grąžinimas 100% saugumas
+ Apžiūrėk prekę parduotuvėje Šimulionio g. 3, Vilnius

Tai - dažnai keičiantys spalvą, lėti, ramūs, visai be dantų, panašūs į driežus, tačiau su statesnėmis kojomis, iš pirmo žvilgsnio atrodantys lyg dirbtiniai, gražūs ir draugiški padarėliai.


Chameleonai (Chamaeleontidae) – žvynaroplių būrio roplių šeima. Chameleonų yra 4 gentys, apie 120 rūšių. Jie paplitę Madagaskare, Afrikoje, Indijoje, Šri Lankoje, Ispanijoje. Kūnas pailgas, 40-50 cm ilgio, ant nugaros skiauterė, kojos ilgos su nagais, akys juda kiekviena sau. Minta vabzdžiais, smulkiais bestuburiais, grobį gaudo staigiai iškišdami ilgą liežuvį. Pagal įvairius dirgiklius (temperatūrą, šviesą, drėgmę, šaltį) jie keičia savo spalvą. Gyvena nedidelėmis grupėmis ant medžių šakų, kartais ant žemės. Būtent Madagaskare gyvena patys didžiausi chameleonai – iki 70 cm ir patys mažiausi – iki 3,5 cm ilgio.
Chameleonai - gyvūnai turintys ir ginantys savo teritoriją. Prieš įsigyjant tokį gyvūną, nereikėtų pamiršti, kad geriausiai augs ir adaptuosis Jūsų terariume chameleonas gimęs ir šie tiek augęs nelaisvėje, o ne pagautas iš gamtos. Gamtoje augęs ir staiga terariume atsidūręs gyvūnas vargu ar išgyvens. Jam bus per didelis stresas, kurio paprasčiausiai chameleonas neištvers ir greičiausiai mirs.

Stebint gyvūną, daug ką galima pasakyti apie jo odos spalvą. Jei chameleonas „išbalęs“, vadinasi greičiausiai jis patinas ir parodo savo dominavimą pasirinktoje teritorijoje, jei spalva labai ryški – gyvūnas stresuoja, greičiausiai dėl naujų gyvenimo sąlygų. Chameleono spalvoje atsispindi ir netinkamos laikymo sąlygos, per mažas apšvietimas ir temperatūra.


Chameleonai – gyvūnai su charakteriu. Visi jie būna aktyvūs dienomis, naktimis ilsisi. Nuo chameleono rūšies priklauso jų laikymo sąlygos. Vieni mėgsta saulę ir šildytis jos spinduliais, kitiems, jos šiluma gali būti pražūtinga.

Standartinio terariumo chameleonams nėra. Jie statomi atsižvelgiant į kokios rūšies chameleoną laikysite. Didesnei daliai chameleonų, terariumas turėtų būti vertikalus, nes jame turėtų būti pasodintos, aukštos vijoklinės gėlės, kuriomis chameleonai taip mėgsta laipioti. Terariumo išmatavimai panašiai būtų tokie: 60x60x120 cm.


Chameleonai labai nemėgsta „užsistovėjusio“ oro, todėl būtina įrengti terariumą, taip, jog oras laisvai cirkuliuotų. Tačiau čia nereiktų pamiršti oro drėgnumo, jei bus per didelė oro ventiliacija, greitai drėgmė išgaruos, o kai kurioms chameleonų rūšims, ji tiesiog būtina. Tiems chameleonams, kurie gyvena lapuočių miškuose ir terariume reikalinga oro drėgmė dienomis 70-100% ,  o naktimis – 100 %.


Terariume pasodinama vijoklinė gėlė, komponuojamos sausos šakos, kad chameleonams būtų kuo laipioti. Tinka fikusai, įvairios vijoklinės gėlės. Reiktų akcentuoti faktą, kurį neseniai pastebėjo veterinarai, kadangi chameleonai paprastai laikomi stikliniuose terariumuose, o stiklas atspindi atvaizdus, reiktų padengti kelias sieneles taip, jog chameleonas nematytų stikle savo atvaizdo, nes pradės įsivaizduoti, kad nėra vienintelis terariume, o tai sukels gyvūnui papildomo streso.


Stresas chameleonams paprastai būna ilgalaikis ir trumpalaikis. Ilgalaikis – kai chameleonus laiko kelis pvz: du patinus, arba laiko vieną, bet netinkamai prižiūri. O trumpalaikis stresas – perkėlimas iš vieno terariumo i kitą, jei pamiršote gyvūna apipurkšti vandeniu, tokio pobūdžio stresai lengvai praeina. Chameleonai labai pripranta prie savo gyvenamos aplinkos, ją gina ir saugo, todėl jos pakeitimas sukelia nerimą.

Chameleonai – labai „nekantrūs“, ypatingai savo lyties atstovams. Pvz: jei bus du patinai, ir vienas iš jų jaus kito pranašumą, tai silpnesnis chameleonas nei valgys, nei gers, kol numirs.


Galima mažesnių rūšių chameleonus laikyti kartu su gekonais (Phelsuma).

Chameleonai daugiausiai maitinasi įvairiais bestuburiais ir pelių jaunikliais. Didesnės rūšys – paukščių jaunikliais, kitų driežų kiaušiniais. Ypatingą dėmesį chameleonai skiria musėms ir svirpliams.

Svarbų vaidmenį chameleonų maisto racione užima priedai: kalcis, vitaminas, mikroelementai. Kurių laikas nuo laiko reiktų įduoti su maistu arba apipurkšti su vandeniu.


Nakčiai šildomas ir apšvietimo lempas reiktų išjungti, kad temperatūra terariume nukristų iki 16-18 ºC, o iš ryto, įjungti, kad oras sušiltų iki 25 ºC. Norėčiau dar pabrėžti, jog šildymo įrenginiai turėtų būti išdėstyti terariume taip, jog chameleonas neprisiartintų arčiau nei per 4 cm, nes gali nudegti odą. Be to, didelę reikšmę chameleono gyvenime turi terariumo apšvietimas, jo intensyvumas. Šviesiu paros metu, paprastai chameleonai pradeda medžioti, ieškoti maisto, arba atlieka ritualus prieš dauginimąsi. Jiems šviesus paros laikas apima 12-14 valandų.


Chameleonai deda kiaušinius. Kadangi kiekvienas chameleonas nepataisomas individualistas, juos reikia laikyti atskirai, arba terariume, kuriame vienas nuo kito galėtų pasislėpti. Paprastai po sueities, chameleonai atskiriami. Jie poruojasi dienomis, galima tai pastebėti ir laiku atskirti. Paprastai po pirmo karto, chameleonus pakartotinai suleidžia kartu dar kartui po savaitės. Po sueities, patelė paprastai maitinama pilnaverčiu maistu, su kalcio ir vitaminų, mikroelementų papildais. Terariume turėtų būti paruošta vieta kiaušinių dėjimui. Tai turėtų būti 10-30 cm substratas sudarytas iš durpių ir smėlio. Būtina tai padaryti, ypač jei patelė tikrai apvaisinta, nes neradusi tinkamos vietos kiaušinių dėjimui, ji paprasčiausiai numirs. Praėjus nuo sueities 3-6 mėnesiams, patelė padeda kiaušinius, arba ant substrato arba juos užkasa. Iš karto reikia perdėti kiaušinius į inkubatorių, stengiantis padėti taip kaip buvo rasti. Pernešant kiaušinius, jų liesti rankom negalima. Substratas turi būti iš dviejų dalių (2 dalys sauso substrato ir viena dalis vandens). Kiaušinius iki pusės užkasa. Dienomis, inkubatoriuje temperatūra turėtų siekti 30 ºC, o naktimis apie 25-20 ºC. Inkubacinis laikotarpis būna įvairus ir priklauso nuo jūsų laikomo chameleono rūšies. Chameleonai yra linkę sirgti peršalimo ligomis.

Terariuminiai gyvūnai
Dydis (cm) iki 35
Gyvenimo trukmė (m) apie 10
Terariumo dydis (mm) 600x500x1200h
Temperatūra (oC) 26
Drėgmė (%) 70
Kilmė Saudo Arabija
Substratas Koralinis smėlis
Maitinimas Vabzdžiaėdžiai (svirpliai, skėriai, morio kirmelės, milčius)
Elgsena Gana agresyvūs, nemėgsta kontakto su žmonėmis
Šviesos tipas UVA bei UVB spinduliai
Apšvietimo laikas (h) 14-16
×
×
×
×

Pristatymo sąlygos

Pristatome visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

×

Pinigų grąžinimas

100% saugumas

Pinigų grąžinimo garantija 100%

Siekiant, kad mūsų klientams nekiltų abejonių dėl to, kai pasirinkta terariuminė prekė netiks ar neatitiks Jūsų lūkesčių, mes drąsiai suteikiame galimybę be ilgų procedūrų susigrąžinti savo pinigus arba pakeisti įsigytą prekę į naują.

 

"Mums svarbiausia pateisinti Jūsų lūkesčius"

Apžiūrėk prekę parduotuvėje

×

Apžiūrėk prekę parduotuvėje

Šimulionio g. 3, Vilnius

Darbo laikas:
I-V 10 - 19 val.
VI 10 - 16 val.
VII nedirbame
Telefonas:
+370 (5) 2195607
+370 670 50429
 

×